„Królestwo liter”


Najpierw dziecko uczy się siadać, chodzić, uczymy je wierszyka, piosenki… aż w końcu nadchodzi taki czas że to nie wystarcza. Dzieci lubią się uczyć i poznawać nowe rzeczy.

 

U nas po cyferkach przyszedł czas na literki. Misiek bardzo zainteresował się tym tematem i zaczął sam się dopytywać jak się coś pisze, jaka to literka… Często dla zabawy pisałam mu literki na tablicy, kartce, czy gdy robiłam mu sama malowanki.. drukowałam literkę i kilka rzeczy zaczynających się na tą literkę.. Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Więc trzeba przejść do konkretów 😉 Mamy więc dziś Wam do pokazania idealnego pomocnika, który poprzez zabawę uczy i rozwija nasze maluchy. Ciekawi? To zajrzyjcie koniecznie dalej 🙂


„Królestwo liter” – Agnieszka Myszkowska, wyd. Dragon, dys. Troy

Kilka słów od wydawnictwa:
W tym królestwie litery rosną na drzewach, biegają, fruwają, zamieniają się w zwierzęta, bawią się w chowanego…można je rysować, ozdabiać, ciąć przyklejać, tworzyć z nich obrazy i inne działa sztuki. są piękne, dziwne, pomysłowe, intrygujące i są wszędzie – bo przecież to „Królestwo liter”. Piękne, pełne wdzięku ilustracje, zabawni bohaterowie i pomysłowe zabawy sprawią, że pokochacie tę książkę – kreatywny przewodnik po barwnym świecie typografii, sztuki, fantazji i nieskrępowanej wyobraźni.

Wspaniała kreatywna zabawa który pobudzi do myślenia i nauczy literek Twoje dziecko. Bo nauka przez zabawę to najlepsza nauka – nic na siłę! Według mnie to najlepszy sposób aby zaspokoić nowe zainteresowanie malucha.

W książce przede wszystkim  znajdziemy zadania do wykonywania w formie malowania, mniej wycinania i klejenia.

Książka ma piękną szatę graficzną, ilustracje są pełne wdzięku a bohaterowie zabawni.

Książka jest w ciągłych testach 😉 Ponieważ jej 224 strony w formacie ok kartki A4 pozwala na naprawdę długą zabawę 🙂 Ale już teraz po zrobieniu kilkunastu zadań ją pokochaliśmy. Na pewno razem z książką „O cię Florek” o której nie dawno pisałam będzie naszym bestselerem na nadchodzącą jesień i zimę. Z nimi nie sposób się nudzić 😉

http://wydawnictwo-dragon.pl/

http://troy.net.pl/pl/

0 thoughts on “„Królestwo liter”

  1. Na pewno przyjdzie na niego czas, nie ma co ponaglać;) A jak już zna literki to na pewno jeszcze chwila i je podkłada w słowa:)

  2. Już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy z Tygrysem korzystać z takich książeczek. A ta nie tylko uczy literek, do tego pobudza wyobraźnię. Zapisuję tytuł na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *